Detaylı Arama

Aranılan İş Konuları

Güncellenmeketedir.

Kadın Çalışanlar İçin Kariyer Yönetimi 104

Kadın çalışanlar için hazırladığımız yazı dizimizin 4. bölümünde kadın çalışanların takım ve bireysel çalışmalarında düştükleri ön yargı hatalarını inceleyeceğiz. Eleman Tunçbilek ve Tunçbilek reklam'ın uzun yıllardır oluşturduğu işletme deneyimlerinin birikimi olan bu bilgilerin sizlerin her daim aklınızda olması gerektiğine bütün samimiyetimizle inandığımızı özellikle tekrar belirtmek isteriz.
 
Profesyonel iş yaşamında hem kadın hem de erkek çalışanların eşit düzeyde çalışıyor olmalarının şart olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Önceden belirlenmiş iş yükleri üzerinden görevleri yerine getirerek asla ve asla emrivaki extra iş yüklerini kabul etmemek gerekir. Eğer bu iş yükleri kabul edilir ise uzun vadede hem çalışma performansı ve üstlerin sizden sürekli olarak bekleyecekleri performans değerleri bir insanın kaldıramayacağı oranlara çıkacaktır.
 
Verilen görevleri ise mutlaka ama mutlaka kendi iş kapasitenizi ölçerek ve kapasitenizle verilen işin gerekliliklerini değerlendirerek ölçümlemeniz gerekmektedir. Bu ölçümleme sonucunda ihtiyacınız olan zaman, kaynak ve insan desteğini de mutlaka doğru şekilde belirtmelisiniz. Unutmayın ki bu tip konularda çekingen olmak eninde sonunda sizin iş performansınızı düşürecek ve kariyerinizi etkileyecektir.Gerekli teminleri yaptıktan sonra plan dahilinde size önerilen çalışma şekillerini düşünmeli ve eğer sizin öz kabiliyetleriniz ile sağlayabileceğiniz bir pratiklik ya da kalite - hizmet geliştirme şansı varsa uygulamalısınız. Bu uygulama eğer üstlerinizin onayını gerektiriyorsa üstlerinize danışmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer yapacaklarınız kontrol edilebilir ve düşük risk grubunda yer alacak hareketler ise hızla harekete geçme konusunda tereddüt etmemelisiniz.Bu noktada başkalarının yapılamaz dediği şeyleri yapılamaz kabul etmek ise gene hata olacaktır. Unutmayın her çalışanın yetenekleri, tecrübesi, ve çözümleme algısı farklı çalışmaktadır.
 
Toplantılar sırasında toplantı ne kadar rutin ya da sıkıcı olursa olsun mutlaka uyanık olmak gerekmektedir. Toplantılar sizin performansınızı ve yeni fikirlerinizi paylaşacağınız alanlardır ve bu şansı her seferinde doğru kullanmak zorundasınız. Eğer toplantılarda fikirleriniz ve önerileriniz değer görüyor ise toplantılardan sonra fikirlerinizin ve projelerinizin ardında durup sonuca ulaşmaları için efor sarf etmeniz gerekecektir. Dolayısıyla takibini sağlayamayacağınız önerilerinizi yaparken mutlaka dikkatli davranmalısınız. Zaman yönetimi özellikle mükemmeliyetçi kadın çalışanlar için önemlidir. Zaman kullanımında gereksiz derecede üst nitelikli sonuçlar almaya kalkmak standart iş süreçlerinin sarkmasına neden olabilmektedir.
 
Yazımızın dördüncü bölümünde sizlerle paylaştığımız bilgilerin devamını yazımızın 5. bölümünde detaylandırmaya devam edeceğiz. Yazımızın 5. bölümünde özgün bir kadın çalışan profilinin nasıl yaratılacağı konusundaki önerilerimizi sizlerle paylaşacağız.
 
Tekrar görüşünceye kadar hoşçakalın.

Web Tasarım ve Yazılım Epoxsoft