Detaylı Arama

Aranılan İş Konuları

Güncellenmeketedir.

Seri İlanlar Gazetede Daha Etkilidir

              Gazetelerde seri ilanların ortalama 60 yıllık bir geçmişleri vardır.  Hızlı kentleşmenin getirdiği  geniş ve yaygın yaşam alanları insanlar arasındaki   bir arada karşılıklı olma  imkanlarını çok aza indirmiştir. O nedenle alacağı eleman, satacağı gayrimenkul, vasıta konularını geniş kitlelere gazeteler yoluyla duyurma alışkanlığı vardır.  Bu işi yapan gazete sayısı da sınırlıdır. Dolayısıylada  duyulan  talepleri geniş kitlelere hemen ulaşmaktadır.
              Teknolojinin insanlara armağanı internet. insan ilgisiyle çabuk uyuşmuştur. Fakat gazetelerde çok büyük maliyetlerle  ancak yapılabilen ilancılık
  internette    fazla emek ve maliyet olmadan yapılabilme girişimi içine dönüştürülmüştür.  Bu anlayış binlerce hatta onbinlerce  kişi veya kuruluşu bu işi yapmaya heveslendirmiştir. Bu işi yapanların neredeyse tamamında  gazete ilancılık eğitimi ve kültürünün olmayışı  internet ilancılığının  daha başlangıçta yozlaştırarak güvenirliğini ve etkinliğini kaybettirmiştir. Çünkü:
                İlanlar genellikle  ilanverenin dahi haberi olmadan bir başka internet sitesinden kopyalanmaktadır. İlan yayını başladıktan sonra takibi ciddiyetletle yapılmamaktadır. İlan sonuçlandığı halde ilanların yayını devam etmektedir. O ilanı aramak isteyen kişi ilanın hala geçerli olup olmadığını bilemediği için  ilan sahibini aramada kaygılanmaktadır. Çünkü aradığı yerlerden genellille  ilan çok önceden verilmişti, hala yayınlanıyor mu, şeklinde, cevap almaktadır. Kaldı ki  ilanverenler binlerce farklı ilan sitelerinden nereye ilan verirse ilgi görecek bilmemektedir.
               O zaman bugün için ne yapılmalıdır?  Güinternet sayfaları varsa  bunlarla  ve yine yıllarını seri ilancnlük yayınlarını sürdüren ve oturmuş seri ilan sayfalarıda bulunan gazetelerin lık yapmakla sürdürmüş  Reklam Ajanslarının varsa internet sayfalarına  h,ç tereddüt etmeden ilan vermeyi düşünmelir. Bu gün tek seçene tek tercih budur.
               Tuçbilek Reklam 444 41 41

Web Tasarım ve Yazılım Epoxsoft